Poradnik Klienta

W pytaniach i odpowiedziach

poradnik klienta

DZIAŁ I Jak wybrać strop?

Dlaczego warto wybrać strop SMART?

Oszczędność czasu – niższe koszty inwestycji

Specjaliści firmy FABRYKA STROPÓW opracowali system „2+2”. Sprawia on, że dwóch pracowników wystarczy, aby precyzyjnie ułożyć 100 m2 stropu SMART w dwie godziny! Strop SMART zazwyczaj jest układany bezpośrednio z auta ciężarowego, lekkim dźwigiem typu HDS.

Wygoda montażu

Wybierając SMARTA otrzymujemy bardzo wytrzymały produkt, który już po ułożeniu posiada swoją nośność. SMART nie wymaga podpór, deskowań, jego ułożenie jest bardzo proste zajmuje co najwyżej kilka godzin. W czasie montażu można też wykonywać inne prace na budowie.

Wzorcowa akustyka pomieszczeń

Geometria produktu w połączeniu z wysokiej klasy betonem, sprawiają, że akustyka prezentowanego rozwiązania jest dużo wyższa niż np. w przypadku stropów gęstożebrowych. Poziom izolacyjności akustycznej dla stropu SMART wynosi bowiem 54 dB, jest to wynik o 4 dB wyższy od izolacyjności akustycznej stropów gęstożebrowych. Podkreślić należy, że różnica 3 dB to dwukrotnie większy komfort akustyczny dla przebywającego w pomieszczeniu człowieka.

SMART jest odporny na błędy wykonawcze

Wykonywanie stropów gęstożebrowych wiąże się z możliwością popełnienia wielu, brzemiennych w skutki błędów. Wszystkich poniżej opisanych błędów unikamy w przypadku montażu stropu SMART.

 • brak żeber rozdzielczych w stropie gęstożebrowym
 • nieusztywnienie konstrukcji stropu pod ściankami działowymi
 • niewłaściwe podparcie stropu na czas montażu i betonowania
 • niewłaściwe zbrojenie stropu
 • niewłaściwa pielęgnacja betonu.
Co jest mi potrzebne do wyceny stropu?

Aby prawidłowo wycenić Twój strop potrzebujemy od Ciebie kilka dokumentów, które należy załączyć w formularzu "Wyślij projekt do wyceny"

 • rzuty: parteru, poddasza każdej kondygnacji
 • przekrój przez budynek
 • usytuowanie słupków od więźby dachowej jeśli spoczywają bezpośrednio na stropie
 • obciążenia materiał ścianek działowych na poddasze oraz grubość

Jeżeli będą potrzebne dodatkowe informacje zadzwonimy do Ciebie – pamiętaj o podaniu danych kontaktowych w formularzu.

Ile wynosi czas realizacji zamówienia na strop Smart?

Czas realizacji od zamówienia do dostawy wynosi od 7 dni roboczych w zależności od ilości zamówień.

Ile kosztuje m2 stropu SMART?

Średni koszt metra kwadratowego stropu SMART to 135 zł. Cena jest uzależniona od specyfikacji Twojego Projektu – na jego podstawie dopasowujemy wysokość konstrukcyjną stropu i dobieramy odpowiednie zbrojenie zapewniające odpowiednią nośność stropu.

Mam strop typu TERIVA czy mogę go zamienić na SMARTA?

Nasz Dział Konstrukcyjny wrysuje Państwu płyty SMART za miejsce TERIVY i przygotuje zestawienie ilościowe wraz z wyceną. Wszystko oczywiście bezpłatnie.

Mój projekt domu posiada płytę żelbetową, czy można ją zastąpić płytami sprężonymi?

Można zamienić strop w projekcie, jeśli spełni on założone przez projektanta wymagania. Jeśli chodzi natomiast o koszty - całkowita inwestycja w postaci wykonania stropu z płyt strunobetonowych wychodzi ok 30% taniej w porównaniu do monolitu. Największa jego zaletą jest szybkość montażu, praktycznie już na drugi dzień można kontynuować prace na budowie.

Kto zamontuje mi strop SMART?

Strop START wyjedzie do ciebie w określonym w umowie miejscu i czasie a wyszkolony personel ułoży Twój nowy strop na murze budynku (usługa montażu uzależniona jest od lokalizacji obiektu).

DZIAŁ II Na co zwrócić szczególną uwagę?

Dobrze wybrany strop powinien zapewnić nam komfort cieplny, komfort akustyczny oraz oczywiście komfort użytkowania. Raz wybranego stropu nie wymienisz Dlatego - właściwy wybór ma znaczenie!

Jeżeli wzięliśmy wysoki kredyt na nasz wymarzony dom, to chcemy się do niego jak najszybciej wprowadzić, powinniśmy więc szukać systemów stropowych, które skrócą nam czas pracy do minimum: z 21 do 1 dnia. Możliwość taką dają płyty strunobetonowe, wśród których na szczególną uwagę zasługuje Lekki Strop Panelowy SMART.

W przypadku gdy zdecydowaliśmy się na strop typu TERIVA warto zastosować rozwiązania zapewniające dodatkowe korzyści wpływające na oszczędności kosztów i energii cieplnej. Przykładem takich produktów są stropy:

 • TERIVA LIGHT charakteryzuje się o 735% wyższym współczynnikiem oporu przenikania ciepła w dół od stropu zbudowanego na bazie klasycznego żwirobetonowego pustaka o 3-komorach. TERIVA LIGHT jest proponowana wszędzie tam, gdzie różnica temperatur pomiędzy pomieszczeniami jest duża np. pomiędzy garażem, a pomieszczeniami mieszkalnymi.
 • TERIVA BASE to Jeżeli wariant pośredni, w którym wypełnienie stanowi pustak keramzyto-betonowy 10-komorowy TERMO (o 136% wyższy, wspominany wcześniej, współczynnik oporu przenikania ciepła w dół).
 • TERIVA PLUS (gwarantujący oszczędności na betonie na poziomie 20% w porównaniu do tradycyjnych stropów TERIVA ).

Przy wyborze stropu bardzo przydatna okaże się KARTA OCENY SYSTEMU STROPOWEGO [Pobierz]

DZIAŁ III Czy strop może być inwestycją?

W domach jednorodzinnych ilość ciepła, które „ucieka” może wynosić nawet do 30% całkowitych strat ciepła. W związku z tym, właściwie dobrany strop powinien spełniać termoizolacyjne oczekiwania przyszłych mieszkańców. Zastosowanie energooszczędnych rozwiązań stropowych może w istotny sposób przyczynić się do polepszenia klasy energetycznej budynku, dzięki czemu jego eksploatacja będzie pochłaniała mniej kosztów związanych z ogrzewaniem.

To jaki strop zostanie użyty na Twojej budowie zależy od Ciebie!

DZIAŁ IV Uwaga na nowe normy

Jednym z wymogów stawianych obecnie polskiemu budownictwu jest dostosowanie się do norm obowiązujących już w całej Unii Europejskiej i wynikających z nich regulacji. Obowiązująca od lipca 2011 roku norma PN-EN 15037-1:2011 niesie ze sobą wiele zmian dotyczących stropów gęstożebrowych. Stropy te powinny być projektowane zgodnie z Eurokodami (0, 1 i 2) oraz wymaganiami normy PN-EN 15037 i powiązanych z nią norm EN.

Wymagania te są jednak ignorowane przez zdecydowaną większość producentów stropów TERIVA, którzy wciąż posługuję się przestarzałymi niekiedy dawno już nieaktualnymi dokumentacjami, do których należą m.in.: TERIVA I, TERIVA I BIS, TERIVA NOVA, TERIVA 4,0/1/21, TERIVA II, TERIVA 6,0, TERIVA 4,0/2/26, TERIVA III, TERIVA 8,0, TERIVA 4,0/3/30.

Podkreślenia wymaga także fakt, że nowa norma PN-EN 15037 niesie ze sobą również zmiany dotyczące kontroli jakości belek kratownicowych oraz pustaków stropowych.

Wybierając strop sprawdź czy oferowane wyroby oparte są na nowych normach związanych z Eurokodami!

DZIAŁ V Więcej pytań i odpowiedzi

Jeżeli mają Państwo więcej pytań - zapraszamy na stronę www.stropSMART.pl

Zapytaj o wycenę

Odpowiemy w przeciągu 48h

Wyślij projekt do szczegółowej wyceny

Program SMARTProjektant

Projektancie - zarejestruj się
i zobacz korzyści
płynące ze współpracy!

Zobacz

Program SMARTHurtownia

Atrakcyjny model współpracy,
pełne wsparcie marketingowe,
ciągłość asortymentowa i baza logistyczna

Zobacz

Fabryka Stropów Sp. z o.o.

Konarzyce, ul. Lipowa 6
63-130 Książ Wielkopolski

tel.: +48 61 28 22 110
fax: +48 61 28 22 105
email: biuro@fabrykastropow.pl

Zobacz dojazd
Zobacz dojazd
na GOOGLE MAPS

Kontakt

Jeżeli masz pytania dotyczące produktów, lub chcesz się z nami skontaktować, skorzystaj z poniższego formularza.